DFS smart virtual reality 7D max

DFS 7d PLDFS 7d ENDFS 7d DE

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wsCMS/admin/includes/Validator.php on line 169

Baszta Tajemnic Gdańsk

 Spotkania z politykami, monarchami, naukowcami i światowymi gwiazdami kina w muzeum figur woskowych, seanse VR z efektami specjalnymi, Dom Strachów, ale też podróż przez historię miasta. Aż trzy kondygnacje wyjątkowych atrakcji w samym sercu Gdańska, czekają na turystów. Historyczna przestrzeń baszty przy ulicy Motławskiej 14 jest już czynna i zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z nauką i rozrywką.

Nowo uruchomiona Baszta Tajemnic to jedyne miejsce o takim charakterze i z takimi atrakcjami w całym Trójmieście. Historyczny budynek, nazywany Basztą Stągiewną, powstał w XVI wieku do celów obronnych.
Kilka wieków później otrzymał zupełnie nowe życie otwierając się na gości.
Lista dostępnych atrakcji i możliwości kusi nie tylko turystów, ale także mieszkańców.
Nietuzinkowa aranżacja łączy zastałą przestrzeń historyczną z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Już od wejścia można poczuć przedsmak przygody czekającej na dwóch piętrach. Wszystko za sprawą doskonale przygotowanych figur woskowych światowych sław i bohaterów, ale też nowoczesnych sprzętów otwierających drzwi do wirtualnego świata.

Odkrywanie Baszty Tajemnic warto zacząć od tego, co lokalne, czyli łyk historii Gdańska.
Multimedialne zwiedzanie, w tym multimedialne zwiedzanie (VR) dla osób niepełnosprawnych, przybliża ciekawostki dotyczące miasta, a figury pozwalają poznać jego bohaterów.
Czekają tu m.in. Jan Heveliusz i Lech Wałęsa. Kilka kroków dalej otworem stoi historia Polski – Jan Paweł II i Lech Kaczyński, a tuż za nimi historia świata – Barak Obama, Angela Merkel czy Wołodymyr Zełenski.
Kolejne części wystawy rozbudzają wyobraźnię i zapraszają do świata fantazji. Warsztat Gepetta, który wystrugał Pinokia, Harry Potter, ale też przyjazny ogr Shrek i gwiazdy kina. Projektanci pomyśleli też o stworzeniu prawdziwych postaci kinowych i scen z motywami z ulubionych filmów, a także kasyna oraz części Art&Science.

Atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Najmłodsi mogą wybrać się w ekscentryczną podróż i zobaczyć seans multimedialny Dino Safari, mogą także "eksplorować" kosmos przy dźwiękach głosu Krystyny Czubówny. Z kolei starsi, chcący poczuć dreszczyk emocji, na pewno odnajdą się w Domu Stachów połączonym ze sztuką dynamiczną i performancami, a także seansami VR z efektami specjalnymi, jak woda, podmuchy powietrza i poruszające się fotele. Na koniec warto zostawić sobie piracką przygodę dla małych i dużych z Jackiem Sparrowem.
Pierwsi zwiedzający są jednomyślni – to rozrywka na najwyższym poziomie dla każdego.
Jak mówią właściciele – baszta, aż prosiła się o przywrócenie do życia, a tan sposób okazał się najtrafniejszy.

Wycieczki zorganizowane oraz grupy mogą dokonywać rezerwacji na zwiedzanie. Osoby indywidualne mogą odwiedzać Basztę spontanicznie. Budynek mieści się przy wylocie ulicy Stągiewnej (róg Stągiewnej i Motławskiej) w bezpośrednim sąsiedztwie Starej Motławy i Mostu Stągiewnego.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 531 007 431
www.facebook.com/BasztaTajemnic


SLS
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X